Viktoria Minya Hedonist Iris

w kategorii

Do recenzji Viktoria Minya Hedonist Iris podchodziłam dobrych parę razy. Ze wszystkich zapachów Viktorii, ten na mojej skórze kaprysił najbardziej.

W chłodne dni nie czułam go w ogóle, raczył zakwitnąć dopiero wiosną. Z oryginalnym Hedonist nie ma kompletnie nic wspólnego, jeśli idzie o zapach. Hedonist jest bogaty, Hedonist Iris — prosty. Hedonist jest ciepły, Hedonist Iris — chłodny. Hedonist jest zmysłowy, Hedonist Iris — wyniosły, niedostępny. Ma swój tajemniczy urok, intryguje, ale nie uwodzi otwarcie. Udaje, że nie widzi zaciekawionych spojrzeń. Ten irys to po prostu introwertyk, skrajny przypadek (zupełnie jak ja).

Viktoria Minya Hedonist Iris recenzja (fot. via unsplash.com)
Viktoria Minya Hedonist Iris jest damą: subtelny, tajemniczy i pełen niewymuszonej elegancji. (fot. via unsplash.com)

Irysowa abstrakcja

Hedonist Iris jest miękki irysowym masłem — jednym z najdroższych składników, jakie można znaleźć w perfumach. Przyprószony irysowym pudrem, czysty i mydlany piżmem. Wytrawny i surowy gorzkim kakao. Czarną porzeczkę czuję bardzo, bardzo delikatnie i bardziej jej mało aromatyczną skórkę niż słodko-kwaśne wnętrze.

Irysowy Hedonist to nie jest zapach ani kwiatowy, ani owocowy, ani drzewny. To zapach pełen abstrakcji, pachnący drobnym pyłkiem, pokrywającym irysowe płatki, dostojną smukłością łodygi tego kwiatu i mydłem. Rozwija się na mojej skórze tylko nieznacznie. Początek i serce są przyjemniejsze od zakończenia. Jest w nich przestrzenniejszy, głębszy — po prostu ciekawszy. Jego trwałość to około 6 godzin. Trzyma się dość blisko skóry, ale to akurat moim zdaniem przemawia na jego korzyść. Jest dyskretnym szeptem odzianej w aksamit elegantki. A, jak wiadomo, damy nie podnoszą głosu.

 

Nuty: masło irysowe, kakao, absolut czarnej porzeczki, piżmo

Twórca: Viktoria Minya

Rok: 2014

 

Jak podoba Ci się pomysł na połączenie masła irysowego z kakao?

 


Komentarze

6 odpowiedzi na „Viktoria Minya Hedonist Iris”

  1. A mi się podoba. :)

    1. Mi się nie nie podoba. ;) Ale wiadomej części ciała nie urywa.

  2. Można próbkę znaleźć w Douglasie lub Sephorze? Twój opis mnie zaintrygował…

    1. Niestety nie, w Polsce perfumy Viktorii dostępne są chyba tylko w Perfumerii Kochalscy. W sklepie internetowym perfumerii (http://oryginaly.com) można zamówić próbki 1ml i odlewki 7ml. :) Zwróć uwagę na flakony VM, są bajeczne.

  3. Nie znam żadnego zapachu Viktorii Minya…i myślę, że czas to w końcu zmienić, bo mimo, że się tym irysem nie zachwycałaś, to jednak zaintrygowałaś mnie do testów!

    1. Może zraziły mnie do niego trochę trudne początki, a może po prostu do mnie nieszczególnie on pasuje. Ale to zapach naprawdę wart spróbowania na własnej skórze — jak zresztą pozostałe dzieła Viktorii. Ja najbardziej polubiłam Eau Hongrie i Hedonist Rose, o których jeszcze nie pisałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *