Viktoria Minya Hedonist Rose

w kategorii

Do wiosennych róż mam słabość, do wina również. Pewnie dlatego to właśnie Viktoria Minya Hedonist Rose jest moim ulubieńcem z serii Hedonist.

To ujmujący swoim słodkim czarem zapach, który nie jest tylko kolejnym różanym pachnidłem. Ma w sobie coś, co sprawia, że chce się do niego wracać — za każdym razem bardziej.

Hedonist Rose to pełna dziewczęcego uroku towarzyszka, która spędzi z Tobą przy butelce wina cały dzień, od niechcenia rzucając zalotne spojrzenia i chichocząc. Od początku myślisz, że wszystko o niej wiesz, ale ciągle wyprowadza Cię z błędu. Kiedy chce coś przemilczeć, rysuje palcem wzorki na zroszonej ściance kieliszka żeby odwrócić Twoją uwagę, ale jeśli przyjrzysz jej się uważnie, dostrzeżesz melancholię. To dziewczyna o drugim dnie, które wolałaby ukryć. Mogłabym się założyć, że słucha The Smiths.

Viktoria Minya Hedonist Rose recenzja (fot. via unsplash.com)
Viktoria Minya Hedonist Rose to róża o drugim dnie, róża na lekkim rauszu… (fot. via unsplash.com)

Na początku Rose Hedonist to przede wszystkim różany, konfiturowy zapach. Konfiturowy w taki sposób, w jaki konfiturowy był choćby Rose Absolue od Yves Rocher. Dominuje w nim róża, a nie cukier. Dość łatwo może uśpić czujność, ale warto po chwili przysunąć nos do nadgarstka ponownie. Pojawi się na nim delikatny aromat cytryny. Po jakichś dwóch-trzech kwadransach, Hedonist Rose serwuje nam do róży jeszcze chrupiące, nie całkiem dojrzałe brzoskwinie. Brzoskwinie inne niż w klasycznym Hedonist: mniej soczyste, mniej słodkie, mniej miękkie. Takie, jakie smakują mi bardziej. I wino, białe wino — chłodne, lekkie, półwytrawne. To wszystko w końcu miesza się zgrabnie na ambrowej bazie ze szczyptą, dosłownie szczyptą, goździków. Przed nami bukiet róż we wszystkich odcieniach różu i jasnozłote wino, które zdążyło już się ogrzać. Jak rozkosznie jest na tym rauszu!

 

Nuty: róża, białe wino, brzoskwinia, cytryna, goździki, ambra, piżmo

Twórca: Viktoria Minya

Rok: 2014

 

Jak myślisz, polubiłabyś się z tą melancholijną różą?

 


Komentarze

4 odpowiedzi na „Viktoria Minya Hedonist Rose”

  1. Awatar iwcia53

    Wpis przepiękny!!! Pozdrawiam serdecznie – przyjaciółka mamy, Iwona

    1. Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam. :)

  2. Cudowny obrazek. :)

    1. Looks better in real life. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *