Etat Libre d’Orange Remarkable People

w kategorii

Remarkable People to jedna z najjaśniejszych, najbardziej optymistycznych i wprost stworzonych do lubienia kompozycji spod szyldu Etat Libre d’Orange.

Marka Etat Libre d’Orange zdaje się cierpieć na lekką odmianę rozdwojenia jaźni — chociaż cierpieć to chyba niewłaściwe słowo, bo można odnieść wrażenie, że ta dwoistość sprawia twórcom frajdę. Z jednej strony tworzą perfumy kontrowersyjne od nazwy aż po kompozycję, choćby Sécrétions Magnifique (czyli Sekretne wydzieliny). Z drugiej — pachnidła o ładnej nazwie i ładnym aromacie, np. Bijou Romantique (czyli Romantyczna biżuteria). Czasem miesza się niegrzeczna zawartość z grzeczną nazwą czy odwrotnie.

W każdym razie, Etat Libre d’Orange Remarkable People to zapach pozytywny od początku do końca. Ale jest w nim też haczyk.

etat libre d'orange remarkable people
Remarkable People znaczy Niezwykli ludzie. Nazwa może być myląca — to nie trudne arcydzieło, a kieliszek szampana wzniesiony, by uczcić jego sukces.

Toast za niezwykłość

Mianowicie: Remarkable People znaczy Niezwykli ludzie. Stąd bywa, że natchnieni nazwą odbiorcy spodziewają się kompozycji ambitnej, trudnej do zrozumienia, wręcz monumentalnej — na kształt dzieł niezwykłych ludzi. A to zapach, którym niezwykła osobistość mogłaby spokojnie opić swój sukces, zamiast się trudzić nad jego kreowaniem.

Ta kompozycja jest po prostu jak kieliszek szampana. Z początku ostra i ożywcza jak pękające na podniebieniu bąbelki, z czasem nabiera owocowej słodyczy i nęcącej miękkości. Miękkości świata, który na lekkim rauszu traci swoje ostre kontury i staje się jakby bardziej przyjazny niż zwykle.

etat libre d'orange remarkable people
Etat Libre d’Orange Remarkable People to świetliste, musujące pachnidło o ostrym początku, słodkawym sercu i miękkiej, ale charakternej bazie.

Szampan dla wszystkich

W otwarciu czuję świdrujący czarne pieprz, przez moment — szybko ustępuje on miejsca świeżemu kardamonowi, który kręci w nosie jeszcze w sercu. Tu szampan jest wciąż chłodny, buzujący i ciut cierpki. Dopiero co wyciągnięty z wiaderka z lodem, otworzony z hukiem i wlany do smukłych kieliszków. Brzęk szkła, toast i pojawia się grejpfrut. Soczysty, im dalej — tym słodszy, a może to złudzenie, które serwuje nam jasnozłoty trunek?

Po kilkunastu minutach na skórze Etat Libre d’Orange Remarkable People staje się spokojniejszy, niemal przytulny. Brokat już opadł, bąbelki wywietrzały. Pozostaje słodkawy posmak, przywodzący mi na myśl świeżą, soczystą brzoskwinię. W bazie czuć jasny, subtelny sandałowiec okraszony szorstkim labdanum i lorenoksem, odpowiedzialnym za aromatyczne, ambrowo-drzewne niuanse. W zimowe dni czuję też pieprz, ale kiedy robi się cieplej — już nie wyczuwam go w bazie.

etat libre d'orange remarkable people
Te perfumy kojarzą mi się z jednym z moich ulubionych filmów — Velvet Goldmine. Brokat i kolorowe pióra pasują do nich idealnie.

Być jak Bowie

Etat Libre d’Orange Remarkable People kojarzy mi się z jednym z moich ulubionych filmów, czyli Velvet Goldmine. To barwna i błyszcząca historia glam rocka opowiedziana z dużym przymrużeniem oka. Niemal czuję ten zapach, kiedy rozpoczyna się finałowa piosenka Tumbling Down, a na ekranie pojawia się oprószony brokatem i otulony boa z piór Maxwell Demon (wcielenie głównej postaci, Briana Slade’a). Wspomniany Brian Slade jest luźno bazowany na postaci Davida Bowiego, a czy można być bardziej niezwykłym niż Bowie?

 

Nuty zapachowe: grejpfrut, akord szampana, kardamon, curry, czarny pieprz, labdanum, sandałowiec, lorenox

Rok: 2015

 

Znasz zapach Remarkable People? Co myślisz o perfumach marki Etat Libre d’Orange, masz swoje ulubione?

 


Komentarze

6 odpowiedzi na „Etat Libre d’Orange Remarkable People”

 1. Nie bardzo lubię się z 'szampanem’ w perfumach, zazwyczaj na mnie pokazują lipny pazurek ;(

  1. Ale nie ma takich zbyt wielu, to nie ma na co narzekać. :)

 2. Bardzo lubię i lubię tego szampana właśnie. Justyna pisze o lipnym pazurku, ja właściwie w tej kompozycji nie czuję żadnego pazurka, ale nie przeszkadza mi to zupełnie.

  1. A na mnie pieprzny pazurek wychodzi zimą, w ciepłe dni też jest bez niego. :)

 3. Hmmm, jakoś nie zapamiętałam tego zapachu. Szkoda, muszę przy okazji go obwąchać, bo nie wiedziałam że jest tu szampan – a ja go kocham – i dosłownie i w perfumach:). Pięknie zdjęcia:)***

  1. Jeśli lubisz szampana, spróbuj koniecznie. :) To jedne z tych delikatniejszych perfum ELDO.

   Dziękuję. :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *