Lalique Equus edp

w kategorii

Lalique Equus kojarzy mi się z przejażdżką konno późnym latem przez las i przez zalane słońcem polany, pośród pożółkłych ździebeł trawy.

To świeży, drzewny i aromatyczny zapach dla mężczyzn. Dość klasyczny, dość elegancki — i przez dość mam na tu myśli nie całkiem, coś bowiem w nim tę elegancję ze sporą dozą uroku przełamuje. Posiłkując się zwrotem ze świata mody, można te perfumy określić mianem smart casual, luźna elegancja.

 

Rozbrykany kardamon

Equus otwiera przyprawowa eksplozja: mnóstwo jałowca, świdrujący kardamon, ciut gałki muszkatołowej i pośród nich hesperydy. Wytrawna bergamota, bardziej soczysta cytryna. Jakże męska wydaje mi się ta woń, ten aromatyczny początek! Rześki i przestrzenny, zapach niespiesznie przesuwa się ku cieplejszemu i łagodniejszemu sercu. Tam gałki muszkatołowej jest jakby więcej, cytryna jest dojrzalsza, czuć też trochę pudrowego, subtelnie słodkiego fiołka. Pojawiają się wetyweria i skóra, skóra wysłużona jak ulubione siodło, dołącza do nich jasne drewno — tak układa się na mnie baza tego pachnidła.

A kiedy już wydaje mi się, że kardamon i cytrusy wywietrzały na dobre, one pojawiają się wraz z podmuchem wiatru, uderzając mnie w nozdrza przyjemną, orzeźwiającą mieszanką. Nie, nie, ten koń nie ma ochoty na spokojny spacer. On chce biegać!

Emilie Coppermann udało się stworzyć zapach, który jest równocześnie elegancki i czuć w nim miłość do koni. Przemycić do perfum aromat koni, stajni i całego jeździeckiego ekwipunku wcale nie jest łatwo. To wonie intensywne, których raczej nikt poza miłośnikami tych zwierząt nie chciałby czuć na co dzień (choć pewnie i wielu z nich z tych zapachów chętnie by zrezygnowało). Equus to perfumy wysmakowane, a są w nich i końska dzikość, i aromat stajennego siana, i przesiąknięta skórą woń siodlarni. Zupełnie jakby wyjąć z jeździeckiego świata to, co pachnie najlepiej, i zamknąć wraz z paroma dodatkami we flakoniku.

Lalique Equus
Lalique Equus to zapach równocześnie elegancki i… koński. Bez obaw, nie czuć w nim spoconego zwierzęcia, a czystą stajnię i porządny sprzęt jeździecki.

Piękny jeździec na pięknym koniu

Equus pachnie mi jak przejażdżka lasem w ciepły dzień. Pomiędzy gałęziami tańczą promienie słońca, spadają na suchą leśną ściółkę i pod nią, wprost na popękaną glebę. Koń cichutko parska, przyspieszając kroku. Strzyże nieznacznie uszami, kiedy wiatr przeczesuje mu grzywę. Jeśli Equus byłby jeźdźcem, byłby jak z obrazka: wysoki, szczupły i wyprostowany w siodle. Ubrany w koszulę w biało-błękitną kratę z podwiniętymi rękawami, beżowe bryczesy, w lśniące oficerki w kolorze czekolady. Miałby zawadiacki trzydniowy zarost, nie z niedbalstwa, ale przeciwnie — z dbałości o detale, składające się na całość jego wizerunku. Jeśli byłby koniem, byłby prędkim kasztankiem o budowie drobnej i średnim wzroście, z gwiazdką na czole i skarpetkami na przednich nogach. Tak sobie te perfumy wyobrażam.

 

Nuty głowy: bergamotka, cytryna, cytron
Nuty serca: gałka muszkatołowa, jałowiec, liść fiołka, kardamon, owoc muszkatołowca, brazylijska sekwoja
Nuty bazy: skóra, piżmo, wetyweria, sekwoja, amyris, benzoes

Nos: Emilie (Bevierre) Coppermann

Rok: 2011

 

Znasz Lalique Equus? Co o nim sądzisz?

 


Komentarze

5 odpowiedzi na „Lalique Equus edp”

  1. Kiedyś poznałam ten zapach, ale niestety nie pamiętam zbyt dobrze już teraz tej kompozycji. Na pewno kojarzę, że to mocny zapach, ale chyba nie do końca przypadł mi do gustu. Twój opis jak zawsze urzekający, czuję w nim Twoje dwie pasje:)

    1. Jest mocny w sensie: wyrazisty, przez aromat przypraw. :) Ale nie jest ciężki. Dziękuję!

  2. Hmmmm, całość brzmi bardzo intrygująco! Chyba moja wyobraźnia nie sięga tak daleko, by móc sobie go wyobrazić. Mało typowo moich nut, więc to utrudnia sprawę. Na pewno poznam przy najbliższej okazji!

    1. Bardzo fajny zapach, polecam testy. :) Codzienny, ale z charakterem.

  3. Piękne zdjęcia! Ja nie znam Lalique i trochę żałuję, gdy będzie okazja obiecuję poznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *